Главная Новости В Україні створять фонд для покращення енергоефективності

В Україні створять фонд для покращення енергоефективності

23 Октября 2015

Уряд планує створити Фонд S2I з підтримки енергоефективних проектів. Наразі, інвестиційна потреба ринку енергоефективності та альтернативних джерел енергії в Україні складає 55 млрд євро.

 У  2016 році планується створення Фонду S2I з підтримки енергоефективних проектів. Про це «Україні Комунальній» повідомили у прес-службі Мінрегіону.

Зокрема, про створення Фонду S2I заявив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко. 

«Зараз створюється механізм фінансування проектів енергоефективності. Розробляється концепція та дорожня карта за участі Німеччини (Мінекології) та ЄС (Єврокомісія). Фонд S2I стане  важливим інструментом впровадження  покращення рівня енергоефективності в Україні», - сказав він.

Геннадій Зубко підкреслив, що сьогодні Уряд та Мінрегіон працюють над створенням необхідного законодавчого поля для впровадження проектів з енергоефективності - прийнято закони про ЕСКО та ОСББ, очікується прийняття ще низки законів, зокрема імплементація директив ЄС в цій сфері.

На думку урядовця, сьогодні склалася унікальна ситуація, коли разом, одночасно зійшлися три важливі чинники.

«По-перше, це реально потреба України в інвестиціях в енергоефективність. По-друге, це бажання України створити інвестиціям режим максимального сприяння. По-третє, це готовність наших партнерів інвестувати у розвиток енергоефективних технологій», – резюмував пан Зубко.

Зокрема, інвестиційна потреба ринку енергоефективності та альтернативних джерел енергії в Україні складає 55 млрд євро.

«Майже 40 млрд євро потрібно на проекти з енергоефективності, ще 15 млрд євро – на розвиток ринку альтернативних джерел енергії. Ці кошти допоможуть нашій країні скоротити споживання газу, створити десятки тисяч нових робочих місць та прискорити досягнення енергетичної незалежності від Росії», - зазначив Міністр.

Нагадаємо, у Мінрегіоні вважають, що ринок енергоефективності здатен врятувати українську економіку. Адже його інвестиційна складова сягає десятків мільярдів гривень.

Ольга Головка 

http://jkg-portal.com.ua/