Главная Новости У термомодернізованих будинках вартість квартир зростає до 25%

У термомодернізованих будинках вартість квартир зростає до 25%

28 Апреля 2015

 Тепломодернізація будинків багатоповерхової забудови не тільки зменшує витрати на опалення та електроенергію, а й підвищує вартість житла на 25%.

 
За словами голови Держенергоефективності Сергія Савчука, в умовах різкого здорожчання енергоресурсів ціни на квартири енергоефективного житлового фонду суттєво зростатимуть, тоді як вартість не утеплених метрів буде знижуватися. Приміром, якщо не утеплена квартира у спальному районі Києва буде коштувати 65 тис. доларів, то вартість такого ж термомодернізованого житла становитиме 80 тис. доларів, що з лишком компенсує витрати на саму термомодернізацію.
 
В Україні для першого етапу реалізації програми термомодернізації цілком достатньо близько 16 тис. будинків, в яких сьогодні створені ОСББ, впевнений Сергій Савчук.
 
За впровадження енергозберігаючих заходів, на думку голови Держенергоефективності,  охоче візьмуться будівельні компанії, які зараз практично не задіяні. Хоча енергоефективна постанова ще не набула чинності, охочих брати участь у програмах спільного фінансування наразі багато. «Мери міст, голови ОСББ питають, коли вже можна буде брати кредити»,  - розповідає він. 
 
Сергій Савчук зауважує, що популярність таких програм зростає поступово. Наприклад, у Литві спочатку реалізовувалося до 100 проектів у рік, пройшло зовсім небагато часу – і протягом року вже втілювалося більше 3,5 тис. енергоефективних проектів. Наразі Україна використовує досвід Польщі, яка досягла значних успіхів у напрямку термомодернізації багатоквартирного фонду. Зокрема, досвід цієї країни показує, що пересвідчившись у перевагах утепленного житла мешканці багатоповерхівок охоче об’єднуються в ОСББ.