Главная Новости Сформовано гармонізовану з європейською гілку нормативної бази щодо проектування будівельних конструкцій - Мінрегіон

Сформовано гармонізовану з європейською гілку нормативної бази щодо проектування будівельних конструкцій - Мінрегіон

20 Декабря 2013

У 2013 році сформовано гармонізовану з європейською гілку нормативної бази щодо проектування будівельних конструкцій, яка буде працювати паралельно з національною. Про це повідомили в Департаменті технічного регулювання та науково-технічного розвитку Мінрегіону України – прес-служба Мінрегіону.

Міністерством схвалені Національні додатки до 58 нормативних документів на проектування будівельних конструкцій, гармонізованих з європейськими нормативними документами (Єврокодами).

Окрім того, Урядом схвалено та подано на розгляд Верховної Ради України розроблений Мінрегіоном відповідно до 305 Регламенту, який набув чинності у цьому році, проект Закону України «Про Технічний регламент будинків, будівель, споруд, лінійних об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури та будівельних виробів».

За словами фахівців Міністерства, для забезпечення реалізації положень Закону після його прийняття, у 2014 році Мінрегіоном планується розробити понад 20 нормативно-правових актів, що буде сприяти безпеці будівель та споруд, створенню умов добросовісної конкуренції на ринку та забезпечить перехід від обов’язкової сертифікації будівельних виробів до декларативного принципу допуску будівельних виробів на ринок України.

Шляхом поступового перегляду будівельних норм і стандартів колишнього Радянського Союзу та розроблення вітчизняної нормативної бази з питань будівництва створено умови щодо припинення у 2014 році дії всіх нормативних документів колишнього СРСР у сфері технічного регулювання з питань будівництва.

 

 

прес-служба Мінрегіону.