Главная Новости Розроблення спеціальних посібників є найкоротшим шляхом у напрямку впровадження практики проектування за Єврокодами в Україні

Розроблення спеціальних посібників є найкоротшим шляхом у напрямку впровадження практики проектування за Єврокодами в Україні

26 Ноября 2014

Єврокоди – реальна можливість підвищення інвестиційної привабливості будівельної галузі та конкурентоспроможності національних виробників на світовому ринку. У Мінрегіоні відбулась зустріч з представниками Асоціації експертів будівельної галузі України, Асоціації «Українське об'єднання проектних організацій» та «вищої школи», на якій  обговорили питання впровадження проектування за Єврокодами.

Учасники зібрання відзначили виваженість встановленого підходу щодо впровадження Єврокодів та збереження національної нормативної бази, що дає свободу забудовникам та проектувальникам при прийнятті рішень під час будівництва нових об’єктів.

Разом з тим, за досвідом східних країн Європейського Союзу, впровадження Єврокодів у практику супроводжувалось суттєвим зниженням конкурентоспроможності вітчизняних фахівців на ринку праці за рахунок їх недостатньої уваги до цього питання. За словами фахівців Мінрегіону, для опанування проектувальниками європейських методик, необхідно прийняття відповідних підтримуючих документів, підготовлення посібників, програм і методичних матеріалів для всього комплексу документів. В цій роботі велика складова «вищої школи» та громадських організацій, які повинні стати тією рушійною силою, яка сприятиме якнайшвидшому  поширенню європейських практик.

За словами начальника Управління технічного регулювання та науково-технічного розвитку Дмитра Барзиловича, розроблення спеціальних посібників є найкоротшим шляхом у напрямку впровадження практики проектування за Єврокодами в Україні та вагома допомога проектувальникам в отриманні практичних навичок і підвищенні кваліфікації. І днями у Мінрегіоні фахівцями провідних будівельних вузів України, проектних та громадських організацій було розглянуто проект такого посібника.

Учасники зібрання прийняли рішення щодо проведення круглого столу за участю керівників  будівельних вузів IVрівня акредитації, галузевих громадських організацій, що об’єднують забудовників, проектувальників експертів і інших зацікавлених фахівців, на якому планують обговорити нагальні питання проектування за Єврокодами в Україні. Попередньо проведення круглого столу заплановано на січень 2015 року.

 

http://www.minregion.gov.ua/