Главная Новости КБУ розробляє законодавство, покликане спростити низку процедур в будівельній галузі

КБУ розробляє законодавство, покликане спростити низку процедур в будівельній галузі

28 Октября 2014
На сьогоднішній день Конфедерація плідно співпрацює з Адміністрацією Президента щодо спрощення процедури землевідведення, спрощення приєднання до електричних, газових та інших мереж, а також продовження дерегуляції у будівництві. Ключові напрямки співпраці: 
 
1. Спрощення процедур та скорочення строків набуття права на землю. Надання можливості переуступку права оренди частини земельної ділянки.
 
2. Спрощення приєднання до електричних, газових та інших мереж (встановлення стандартної ціни до точки приєднання мереж для кожного населеного пункту).
 
3. Продовження дерегуляції у будівництві:
 
- Встановити виключений перелік підстав, які надають право на скасування декларацій про початок виконання будівельних робіт.
- Спрощення механізму прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів (рішення про повернення декларації / відмова у видачі сертифікату може бути оскаржено до суду).
- Встановити виключний перелік підстав для повернення декларації/ відмови у видачі сертифікату.
- Скасувати обов’язок замовника повідомляти місцеві органи влади про початок користування правами, що надані дозвільними документами.
 
4. Розроблення та затвердження містобудівної документації (зонінгу, детальних планів територій).
 
5. Вдосконалення законодавства щодо реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень:
 
- Впровадити державну реєстрацію майнових прав (прав вимоги) на нерухоме майно (об’єкт будівництва та/або об’єкт інвестування) на стадії отримання дозвільних документів та в подальшому.
- Розширити коло осіб, які матимуть право реєструвати права на нерухоме майно так звані авторизовані особи: нотаріуси, ріелтерські компанії, банківські установи (тільки в межах обтяження (іпотеки) на нерухоме майно).
 
6. Реконструкція кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду. 
 
7. Боротьба з недобудовами та запобігання появі нових.
 
Члени Конфедерації мають змогу подати до Виконавчої дирекції КБУ свої пропозиції та зауваження щодо роботи по вищезазначеним напрямам удосконалення законодавства.
 
Прес-служба КБУ 
E-mail: pr@kbu.org.ua
(044) 200-04-51