Главная Новости Законопроект, спрямований на захист інтересів споживачів та виробників будматеріалів

Законопроект, спрямований на захист інтересів споживачів та виробників будматеріалів

10 Октября 2013

Геннадій Темник: Мінрегіон розробив законопроект, спрямований на захист інтересів споживачів та виробників будматеріалів

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект № 3351 «Про Технічний регламент будинків, будівель, споруд, лінійних об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури та будівельних виробів». Документ розроблено Мінрегіоном відповідно до Плану заходів виконання у 2013 році Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, затвердженої Урядом.

Положення законопроекту адаптовано до Регламенту ЄС № 305/2011 Європейського Парламенту і Ради, яким встановлено гармонізовані умови для розміщення на ринку будівельних виробів та скасовано Директиву Ради 89/106/ЄЕС.

Основними завданнями законопроекту є забезпечення безпеки будівель та споруд, створення умов для добросовісної конкуренції на ринку будівельних виробів, підвищення ефективності заходів державного ринкового нагляду, перехід на декларативний принцип оцінки відповідності будівельних матеріалів та виробів.

Поставлені завдання, зокрема, будуть реалізовані через встановлення на законодавчому рівні основних вимог до будівель та споруд, механізмів визначення суттєвих характеристик технічних показників будівельних виробів, визначення схем оцінки стабільності технічних показників будівельних виробів у разі відсутності національних стандартів, а також, через розподіл функцій учасників ринку.

Як поінформував Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник, прийняття законопроекту дозволить припинити обов’язкову сертифікацію будівельних виробів та матеріалів, підвищити рівень їх якості за рахунок декларування характеристик виробів виробником та застосування державного ринкового нагляду. Також він сприятиме зняттю технічних бар’єрів у торгівлі як з країнами ЄС, так і з країнами СНД.

«Законопроект спрямований на захист інтересів в першу чергу споживачів та безпосередніх виробників продукції будівельного призначення, а також на підвищення конкурентоспроможності національних виробників як на західних, так і на східних ринках», - сказав Міністр.

При проведенні обговорень з громадськістю законопроект отримав позитивні відгуки від громадських організацій галузі, зокрема Конфедерації будівельників України, Українського союзу пожежної та техногенної безпеки, асоціації «Українські виробники світлопрозорих конструкцій», Української асоціації «Виробники систем зовнішньої фасадної теплоізоляції».

Геннадій Темник зауважив, що завдання для Міністерства було непростим, тому що практику реалізації Регламентів ЄС Законами України поки що не можна вважати за усталену.

«Строки розроблення та опрацювання законопроекту були достатньо жорсткими, оскільки в ЄС Регламент набув чинності тільки цього року», - зазначив очільник Мінрегіону. Ми вдячні представникам міністерств, громадських організацій та фахівцям галузі, які брали участь в опрацюванні законопроекту. Надійною опорою в цьому питанні був Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул, без допомоги якого, виконати поставлене завдання в такий стислий термін було б просто неможливо», - додав Геннадій Темник.Прес-служба Мінрегіону України