Главная Новости Держава не дасть грошей на утеплення будинків

Держава не дасть грошей на утеплення будинків

7 Августа 2014

Держава не допоможе українцям з утепленням будинків до опалювального сезону, адже на модернізацію житлового фонду потрібно близько 800 млрд грн, яких у бюджеті немає і не буде. Таку думку висловив експерт Energy CitiesСвятослав Павлюк, передає «Сьогодні».

«Держава грошей на утеплення будинків не дасть. Державного фінансування на утеплення будинків не було і не буде. У країні на цілі модернізації будинків потрібно близько 800 мільярдів гривень, і це, за розрахунками на докризовий момент, до того, як почався валютний стрибок. Зараз ця цифра буде набагато вищою. Всі країни виходили з цієї ситуації наявністю дешевого банківського кредитування робіт з утеплення будинків. В Україні поки що таких механізмів немає», - сказав пан Павлюк.

До речі, у Київській міській державній адміністрації думки з цього приводу розходяться. Зокрема, перший заступник голови КМДА Ігор Ніконов в інтерв'ю «Інтерфаксу» заявив, що жителі Києва повинні самі утеплювати свої квартири.

«Зараз нам - владі, міським службам і кожному киянину - треба серйозно готуватися до зими. Зокрема, жителі повинні утеплити свої квартири, перевірити електропроводку та інші комунікації», - сказав пан Ніконов.
 
З ним не згоден начальник головного управління цінової політики КМДА Василь Яструбинський. На думку чиновника, утеплятися українцям влада все ж повинні допомагати. Для цього він пропонує використовувати приклад Естонії, де держава погашає відсотки за довгостроковими кредитами, взятими для утеплення будинків. Правда, в Україні такої програми немає.